Wycinanie uszczelek

Nowoczesne narzędzia

Wycinanie uszczelek to czynność wymagająca nie tylko odpowiednich, zaawansowanych technologicznie sprzętów, ale także precyzji i dbałości o detale od osoby wykonującej taką pracę. Do każdego zlecenia podchodzimy zatem indywidualnie, a uszczelki wycinamy pod konkretny wymiar i kształt wskazany przez Klienta. Do wycinania uszczelek – szczególnie tych o nietypowym kształcie – potrzebujemy szkic z podanymi wymiarami, wzór uszczelki lub rysunek wykonany w Autocadzie czy Corelu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu sterowanego numerycznie nasze wyroby są wykonane w sposób niezwykle dokładny i cechujący się znacznie większą precyzją niż produkty wykrawane przy pomocy pras. Dokładnie kontrolujemy gotowe elementy, a do klienta trafiają wyłącznie uszczelki najwyższej jakości.

Dla kogo wycinamy uszczelki?

Współpracujemy przede wszystkim z Klientami biznesowymi. W związku z tym zajmujemy się wycinaniem uszczelek dla zakładów z wszystkich gałęzi przemysłu, a także firm prywatnych. Na potrzeby przemysłu natomiast wycinamy uszczelki do maszyn i urządzeń technicznych oraz instalacji wodnych, gazowych, ciepłowniczych, powietrznych, olejowych, parowych, chemicznych, a także wielu innych.

Niezależnie od zamówienia gwarantujemy sprawną i terminową realizacją oraz niskie, konkurencyjne na rynku ceny. Ponadto zapewniamy:

  • produkcję zarówno pojedynczych uszczelek, jak i wielotysięcznych serii,
  • pomoc w prototypowaniu,
  • idealny dobór materiału uszczelniającego.

Korzystamy z nowoczesnych centrów obróbczych CNC, które w znacznym stopniu przyspieszają naszą pracę i pozwalają wykonywać nawet bardzo skomplikowane rodzaje uszczelek. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Klientów, a produkty, które oferujemy, cechuje wysoka jakość i dokładność wymiarów.

Możemy przygotować tysiące idealnie powtarzalnych uszczelek, zgodnie z wgraną dokumentacją. Wykorzystywane przez nas metody pracy to nie tylko oszczędność czasu, lecz także materiału – wszystko to przekłada się na atrakcyjną cenę gotowych produktów, zwłaszcza przy zamówieniach hurtowych. U nas wycinanie uszczelek przebiega sprawnie i zawsze zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Z jakich materiałów korzystamy do wycinania uszczelek?

W ramach wycinania uszczelek oferujemy naszym Klientom kompleksową obsługę. W zakres naszych prac wchodzi dobór odpowiedniego materiału na uszczelkę, wykonanie dokumentacji technicznej, a także realizacja projektu. Oferujemy wycinanie płyt uszczelkarskich i grafitowych – również zbrojonych (firm takich, jak Temac, Gambit, Polonit, Klinger czy Frenzelit) – oraz uszczelek z:

  • gumy,
  • korka,
  • tworzyw konstrukcyjnych (PTFE, Poliamidu, POM itp.),
  • silikonu,
  • tektury termoizolacyjnej,
  • filcu.

Oferujemy wycinanie uszczelek wg standardowych wymiarów (PN 86/H-74374/02÷04, DIN 2690÷2692, ASME B16.5, B16.21, B16.47, ISO 7483, EN 1514-1, EN 12560-1), a także dowolnie wskazanych przez Klienta. Co więcej, współpracujemy z firmą Temac, która jest jednym z wiodących producentów materiałów uszczelniających w Europie i jesteśmy jej oficjalnym przedstawicielem. Gwarantuje nam to dostęp do zaplecza badawczo-laboratoryjnego, wsparcie techniczne, wysoką jakość materiałów uszczelniających, a także szybkie wdrożenie innowacji w technice uszczelnień przemysłowych.